آخرین خبرها
خانه / تجربیات خام گیاهخواران / کم‌خونی شدید، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های دیگر

کم‌خونی شدید، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های دیگر

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

فاطمه هستم 53 ساله، سه فرزند دارم. کرمانشاهی هستم که یک‌ساله ساکن تهران شدم .

 

شرح‌حال بیماری‌هایی که تاکنون داشته‌اید؟

بیماری‌های من از حدود پانزده سال پیش براثر مشکلات زندگی و فشارهای عصبی شروع شد که بعدازاین مسئله، همسرم به سکته قلبی و مغزی دچار شدند که پس‌ازآن، من همیشه از ایشان مراقبت می‌کردم و براثر شب نخوابیدن‌های عدیده، دچار بیماری‌های قلبی، فشارخون و بی‌خوابی شدم به‌طوری‌که با وجود مصرف قرص‌های آرام‌بخش قوی نیز درمان نشدم. همچنین دچار آریتمی های شدید می‌شدم بین 60 تا 220 ضربان قلبم در نوسان بود و به توصیه پزشک بایستی ابلیشن (سوزاندن عروق قلب با لیزر) می‌شدم و در تمام این مدت قلبم گاهی ایست داشت و با آریتمی شدید شروع به کار می‌کرد. و با وجود بالا بودن کلسترول خوب HDL   به این بیماری‌های قلبی دچار شده بودم و در معرض گرفتگی عروق هم بودم. باوجود این مشکلات قلبی، 5 دقیقه خوابیدن برایم آرزو شده بود که بسیار زجرآور بود .

فشارخون بالا داشتم و روزی 5 قرص فشار مصرف می‌کردم ولی کنترل نمی‌شد .

از سن 30 سالگی کم‌خونی شدید داشتم که هموگلوبین خونم به 6 می‌رسید و حتی با دریافت 16واحد خون طی 48 ساعت ، 6ماه تا یک سال بعد کم‌خونی دوباره ایجاد می‌شد .

بیماری‌های قلبی و فشارخونم ارثی بود و پدرم به این بیماری‌ها مبتلا بودند.

پوکی استخوان 100% رسیده بود (علی‌رغم مصرف مکمل‌های مختلف) که قادر به ادامه حیات نبودم. پادرد بسیار شدیدی داشتم به‌طوری‌که کف پایم آب آورده بود و احساس می‌کردم که کف پایم سه کیلو سنگین‌تر شده و مایع دردناکی در آن تجمع یافته بود. شدت درد به حدی بود که قادر به ایستادن نبودم، زندگی‌ام به‌شدت مختل شده بود و با کمک دیگران کارهای شخصی‌ام را انجام می‌دادم .

چندین بار به خاطر این بیماری‌های در آی سی یو بستری شدم.

ریزش موی شدید داشتم و خیلی زیاد عرق می‌کردم.

سرماخوردگی‌های متعدد در طی سال می‌گرفتم و سینه‌دردهای شدید و عفونت‌های شدید ریه (به‌صورت مزمن) داشتم.

 

تغذیه شما قبل از شروع به خام‌گیاه‌خواری چگونه بود؟

من زیاد تمایلی به مصرف گوشت نداشتم و با خوردن گوشت دچار یبوست می‌شدم. در ماه دو بار گوشت قرمز و بیشتر مرغ و ماهی استفاده می‌کردم. برای بهبودم رژیم‌های مختلفی می‌گرفتم مثلاً سه ماه نان و پنیر و انگور یا هندوانه مصرف می‌کردم ولی تغییری در سلامتی و بهبودی‌ام حاصل نمی‌شد.

 

 چه طور با خام‌گیاه‌خواری آشنا شدید؟

به خاطر پوکی استخوان و درد پاهایم چون قادر به ایستادن و راه رفتن نبودم، یک روز در خیابان یک خانمی را دیدم که از تاکسی با واکر پیاده شدند. به سمت ایشان رفتم تا جویای نحوه تهیه واکر شوم که ایشان با لبخند گفتند راغب نیستم که آدرس را بدهم چون من مجبور به استفاده واکر هستم. من شرح‌حالم را گفتم که باید من هم استفاده کنم که ایشان گفتند شما را به‌جای دیگری راهنمایی می‌کنم،

و ایشان در راه جلسات سرای محله فدک بودند که با اصرار ایشان وارد جلسه شدم و گفتم اگر منظورتان ورزش است، من هیچ تمایلی به ورزش کردن ندارم و ایشان گفتند که جلسه در رابطه با گیاه‌درمانی و خام‌گیاه‌خواری است. بالأخره با اصرار ایشان و با اکراه وارد جلسه شدم و وقتی دیدم افراد در سنین مختلفی درباره نحوه درمان بیماری‌های درمان شده‌شان صحبت می‌کنند، به دلیل اینکه از داروهای گیاهی استفاده می‌کردم و نتیجه نگرفته بودم، به این شیوه تغذیه نیز زیاد خوش‌بین نبودم. ولی به‌هرحال برای امتحان، خام گیاهخواری را از همان زمان شروع کردم (از شهریور 94).

 

خام گیاهخواری را چه‌طور شروع کردید؟ علائم بهبودی برای شما به چه شکل اتفاق افتاد؟

برایم سخت بود که عادات غذایی‌ام  را کنار بگذارم و مثلاً نان و لبنیات (از جمله دوغ و پنیر) و چای که روزانه  ده لیوان مصرف می‌کنم را کنار بگذارم ولی از زمانی که شروع به خام‌گیاه‌خواری کردم تمام این‌ها را کنار گذاشتم و طبق برنامه پاک‌سازی بیست‌روزه عمل کردم و چنان حالم رو به بهبود بود که تا دو ماه همان برنامه را ادامه دادم و دم‌نوش‌های گیاهی را به‌جای چای استفاده کردم و با شروع خام‌گیاه‌خواری در همان ماه‌های اول 90% بیماری‌هایم درمان شد . روزبه‌روز درد پاهایم کمتر می‌شد و ورم کف پا و زانوهایم بهبود یافت و آریتمی قلب را اصلاً متوجه نشدم چه روزی قطع شد .

فشارخونم که با مصرف روزانه 5 عدد قرص فشار کنترل نمی‌شد، در سه روز اول خام‌گیاه‌خواری قرص‌های فشار را کنار گذاشتم  و قوای جسمانی‌ام احیا شد، و فقط مشکل کم‌خوابی‌ام باقی‌مانده که از روزی پنج دقیقه به نیم ساعت رسیده ولی هنوز کاملاً درمان نشده‌ام. آقای نادری دم‌نوش‌هایی را برای بهبود کم‌خوابی توصیه کردند که هنوز شروع به مصرف نکرده‌ام. به‌هرحال، به دلیل درمان درد و بیماری‌های دیگرم، بی‌خوابی مانند قبل اذیتم نمی‌کند و هرلحظه سرحال و هوشیار هستم .

با مصرف نوشیدنی جو دو‌سر و دیگر توصیه‌ها ریزش مویم کامل درمان شد.

 

آیا اکنون ممنوعیت خاصی در تغذیه خود دارید؟

خیر هر آنچه برای عموم ممنوعیت دارد (از جمله خیار و گوجه‌فرنگی) من هم رعایت می‌کنم و ممنوعیت خاصی ندارم.

 

آیا در دوره پاک‌سازی نشانه‌های برون‌ریزی داشتید؟

آن‌قدر درد و بیماری‌های مختلف داشتم که هیچ برون‌ریزی خاصی را متوجه نشدم و تمام دم‌نوش‌ها و مواردی که جهت پاک‌سازی آقای نادری به من توصیه کردند را کامل رعایت کردم.

 

آیا برای خانواده و دیگران آشپزی می‌کنید ؟

بله، برای خانواده‌ام آشپزی می‌کنم و عاشقانه علاقه دارم فرزندانم را در این مسیر هدایت کنم .و در کنار خانواده، معجون مغزها را به‌عنوان صبحانه سرو می‌کنیم و با مصرفش تا ظهر خیلی انرژی داریم و خشکبار را هم به‌عنوان میان وعده استفاده می‌کنیم. در مهمانی‌های با وجود اینکه به من غذا تعارف می‌کنند اما هیچ تمایلی ندارم. هر چند آن اوایل گاهی اوقات تکه کوچک نان می‌خوردم و ناخنک می‌زدم ولی الآن دیگر هیچ تمایلی ندارم .

 

در این مدت چقدر کاهش وزن داشتید؟

وزنم از 92کیلوگرم به 77 کیلوگرم رسیدم و 15کیلوگرم کاهش وزن داشته‌ام.

 

سخن پایانی؟

از اینکه با این انجمن آشنا شدم و اینکه به‌سلامتی‌ام رسیدم بی‌نهایت خوشحال و راضی هستم.

باوجود مواد شیمیایی و مواد غذایی آلوده و آب‌وهوای آلوده به همه توصیه می‌کنم با خام‌گیاه‌خواری، از با ارزش‌ترین لذت زندگی بهره ببرند، چرا که در غیر این صورت، حتی لذیذترین غذاها لذتش به‌محض خوردن تمام می‌شد و بیماری‌ها شروع خواهند شد. خواهش می‌کنم برای مدت کوتاهی خام‌گیاه‌خواری را تجربه کنید و با لحظه ایی مکث و مطالعه نسبت به مزایای این شیوه تغذیه آگاهی پیدا کنند.

من برای رهایی از درد پاهایم حاضر بودم نصف عمرم را بدهم ولی اکنون علاوه بر برگشت سلامتی‌ام احساس رضایت و خوشایندی دارم و ازلحاظ روحی و روانی فوق‌العاده آرام شده ام.

 

آیکن تلگرام

لینک کانال تلگرام “پندار”، اخبار و مطالب تغذیه طبیعی و خام گیاهخواری:

https://telegram.me/pendarfood

 

حتما ببینید

عدس

عدس(Lentil) عدس یکی از قدیمی ترین حبوباتی است که توسط انسان کاشته شده و مصرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 63 = 68