سرخط خبرها
خانه / تجربیات خام گیاهخواران / مصاحبه با یک خام گیاهخوار خوشحال!

مصاحبه با یک خام گیاهخوار خوشحال!

لطفاً خودتان را معرفی نمایید.

مهیار کهنسال هستم، یک خام گیاهخوار بسیار خوشحال! ۵۶ ساله، متأهل هستم و یک فرزند دارم.

اکنون نیز ۶ سال است که خام گیاهخوار مطلق هستم.

 

طریقه آشنایی شما با خام گیاهخواری به چه صورت بود؟

من به دلیل اینکه خیلی چاق بودم و از بابت این چاقی بسیار ناراحت بودم، همیشه به دنبال راهی برای کاهش وزن بودم. یک روز جایی بودم که چای به ما تعارف کردند و یک آقایی آنجا بود که چای نخورد. برایم جالب بود که بر خلاف دیگران، چای نمی‌خورد و از او پرسیدم که علت چیست؟ که ایشان نیز گفتند یک روشی هست به نام خام گیاهخواری که در آن، هیچ چیز پخته‌ای مصرف نمی‌کنیم. برایم جالب شد، بنابراین از او توضیحات بیشتری خواستم و آدرس انجمن خام گیاهخواری را ا او گرفتم و به آنجا مراجعه کردم. از همان روز خام گیاهخواری را شروع کردم.

 

پس از خام گیاهخواری چه تغییراتی در بدن شما به وجود آمد؟

تاکنون حدود ۴۰ کیلوگرم وزن کم کردم. در آن زمان ۱۳۰ کیلوگرم بودم اکنون حدود ۹۲ کیلوگرم هستم (قد ۱۸۰ سانتی‌متر). بیماری‌ها و ناراحتی‌های مختلفی نیز داشتم از جمله تری گلیسیرید بالا، اوره‌ی بالا، پروستات، ناراحتی معده، ناراحتی روده، هموروئید و خلاصه کلکسیونی از بیماری‌ها بودم اما الآن نیستم و خیلی از این بابت خوشحالم. شماره چشم من ۱ درجه کم شده و از ۱٫۷۵ به ۰٫۷۵ رسیده است. قسمتی از موهایم مشکی شده حتی قسمتی از موهایم شروع به رویش مجدد کرده است. در این ۶ سال حتی یک عدد قرص هم مصرف نکرده‌ام و البته همه این‌ها با کمک خداوند بوده است.

 

تغذیه شما در طول زندگی و پیش از خام گیاهخواری به چه شکل بود؟

من از آن گوشت‌خوارهای قهار بودم! هر هفته سه روز کله‌پزی بودم، و سه روز دیگر هم به قهوه‌خانه می‌رفتم و املت می‌خوردم! هر چه می‌رسید هم می‌خوردم و غذاها را خیلی با هم قاطی می‌کردم. به همین خاطر معده‌ام خیلی ناراحت بود و برگشت اسید و رفلکس شدید داشت، به‌طوری‌که این اواخر نمی‌توانستم به‌راحتی بخوابم و باید یک ساعت می‌نشستم و بعد می‌خوابیدم.

 

از نظر عصبی چه تغییراتی را تجربه کرده‌اند و چه احساسی دارید؟

بسیار آرام شده‌ام. همیشه هم می‌گویم اولین ویتامین از نظر من خنده است!

 

نظرتان در مورد بیماری ها چیست؟

وقتی مریض هستی، دیگر تراژدی از این بزرگ‌تر؟! تمام بیماری‌ها تراژدی هستند که باید از آن‌ها رهایی یافت! وقتی‌که من معده‌ام ناراحتی بود و هیچ داروی گیاه و شیمیایی جواب نمی‌داد و نفخ شدید داشتم، این‌ها همه تراژدی بود که رفع شد.

مشکل خوابم نیز رفع شده است.

 

آیا لغزش هم داشته‌اید؟

اصلاً! من هم با حرارت مشکل دارم هم با انجماد! از نظر من نتایج عالی و کامل فقط با خام گیاهخواری به‌صورت مطلق به دست می‌آید.

 

چگونه با آقای هومن نادری و جلسات ایشان آشنا شدید؟

در انجمن خام گیاهخواری خانم حسینی با آقای نادری آشنا شدیم و من روش ایشان را بسیار قبول دارم. آقای نادری بسیار باسواد و باتجربه است و من هم از تجربیاتشان استفاده می‌کنم.

 

چه خوراکی‌هایی می‌خورید و چه خوراکی‌هایی را نمی‌خورید؟

من هر چه را که دوست دارم که خام و گیاهی باشد می‌خورم و هر چه که برایم مضر باشد، نمی‌خورم. خیار و گوجه را نیز اگرچه خیلی دوست دارم و می‌خورم، اما در فصل زمستان پوست آن‌ها را می‌گیرم (به دلیل سم‌پاشی‌ها بیش‌ازاندازه روی آن گیاهان در گلخانه). البته افرادی با بیماری‌هایی خاص و کسانی که با خوردن خوراک‌های خاص دچار ناراحتی می‌شوند، لازم است که تمام پرهیزهای غذایی را رعایت کنند.

 

تغییر تغذیه در شما چه تأثیری روی اطرافیان داشته است؟

برخی تأثیر گرفته‌اند و انجام داده‌اند، برخی تأثیر گرفته و قبول کرده اما آن را سخت می‌بینند، و برخی نیز قبول نمی‌کنند. من به هیچ کس حتی به فرزندم خام گیاهخواری را تحمیل نکرده‌ام زیرا معتقدم که شخص باید خودش با اراده و خواست خود، خام گیاهخواری را انتخاب کند نه به‌زور و اجبار.

 

چه نظری نسبت به ادامه خام گیاهخواری دارید؟

امیدوارم بتوانم در این راه ثابت‌قدم باشم و خام گیاهخواری را ادامه دهم، چرا که من معتقدم این راه را خداوند به من پیشنهاد کرده و از این بابت خیلی خوشحالم.

 

سخن پایانی؟

درود بر همه‌ی خام گیاهخواران! باز هم مثل همیشه تکرار می‌کنم که خام گیاهخواری فقط به‌صورت مطلق نتیجه‌ی کامل می‌دهد و بنابراین، به افراد توصیه می‌کنم که آن را تجربه کنند!

همچنین ببینید

فایل‌های صوتی و آموزشی رایگان تغذیه طبیعی

📡📡📡 پادکست های خوردارِ نیک، بحث و گفتگو پیرامون تغذیه طبیعی و سالم، برای سلامت …

۲ دیدگاه

  1. درود بر شما بزرگوار.امیدوارم من هم بتوانم همانند اکنون که شش سال از گیاهخواریم میگذرد،شش سال دیگر مانند جنابعالی از خام گیاهخواریم،که اکنون مدت زیادی ازآن نمگذرد،سخن برانم.این پست گویی امروز برای من فرستاده شده بود.از خداوند بسیار سپاسگزارم.یا حق

  2. درود بر استاد گرانقدر جناب مهام , من افتخار دیدار شما را از نردیک داشتم , لذا کاملا شاد بودن شما را واینکه شادی شما بر تمام افراد پیرامون تان تاثیر گذار است را تائید میکنم موفق و پاینده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *