آخرین خبرها
خانه / تجربیات خام گیاهخواران / مصاحبه با آقای بهنام سعادتمند، شفایافته از بیماری پسوریازیس

مصاحبه با آقای بهنام سعادتمند، شفایافته از بیماری پسوریازیس

 • لطفاً خود را معرفی نمایید.

بهنام سعادتمند، 48ساله.

بهنام سعادتمند_ عکس جدید - Copy

 

 1. چگونه با تغذیه‌ی طبیعی آشنا شدید؟

از طریق یکی از دوستانم با انجمن آشنا شدم

 

 1. به چه علت تغذیه طبیعی را انتخاب کردید؟

برای درمان بیماری‌ای که داشتم این تغذیه را انتخاب کردم.

 

 1. لطفاً در رابطه با مشکلات و بیماری‌های خود بیشتر توضیح دهید.

بیماری بنده پسوریازیس نام داشت. این بیماری به علت ضعیف شدن  سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود و در نتیجه پوست بدن دارای زخم و یا دانه‌های قرمز رنگ به وجود می‌آید و علم پزشکی از درمان این بیماری  عاجز و درمانده است.

 

 1. از چه زمانی و چگونه متوجه بیماری خود شدید؟

ابتدای بیماریم به این صورت بود که ابتدا دانه‌های قهوه‌ای‌رنگ در کف پاهایم ایجاد شد.

 

 1. برای درمان خود چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

برای درمانم به تعداد زیادی دکتر پوست مراجعه کردم و همگی متحدالقول گفتند که درمانی برای این بیماری وجود ندارد. بعد از آن به خارج کشور رفتم و آنجا هم حرف‌های دکترهای ایران را به بنده گفتند. بعد از ناامید شدن از دکترها به خام گیاهخواری رو آوردم.

 

 1. چند مدت از خام گیاهخواری شما می‌گذرد؟

حدود 6 سال می‌گذرد

 

 1. آیا در طول خام گیاهخواری احساس کمبود ویتامین و املاح معدنی و یا کمبود انرژی هم داشته‌اید؟

خیر برعکس خیلی هم پر انرژی تر شدم.

 

 1. عکس‌العمل‌های شفابخشی که برای شما رخ داد چگونه بود؟

عکس‌العمل‌های بنده زیاد بود مثلاً بعد از مدتی پایم ورم کرد و درد زیادی هم داشتم که بعد از مدتی از زیر شصت پام عفونت زیادی خارج شد و عکس‌العمل‌های دیگر…

 

 1. بهبودی شما چقدر زمان برد؟ آیا بیماری‌های دیگری نیز داشته‌اید که با خام گیاهخواری رفع شود؟

بیماری من حدود یک سال و نیم طول کشید. در این سال‌ها گهگاهی عکس‌العمل‌های پاک‌سازی سراغ من می‌آمد، چرا که به‌هرحال پاک‌سازی کامل از سموم جمع شده از سال‌های متمادی تغذیه غلط، به‌ویژه برای شخصی مثل من که در آن زمان گوشت‌خوار قهّاری بودم! خب طبیعتاً زمان زیادی نیاز دارد تا به‌طور کامل درمان شود. مثلاً حدود دو سال پیش ریه‌های من عکس‌العمل‌هایی نشان داد که با خارج شدن خلط‌های سیاه و تیره از ریه‌های من همراه بود، در حالی که هیچ‌گاه در من مشکل ریوی تشخیص داده نشده بود و اهل مصرف دخانیات هم نبودم (اما شاید این موضوع ناشی از زندگی در هوا و محیط آلوده باشد). هم‌چنین کلیه‌های من نیز شروع به پاک‌سازی کرد. البته من قبلاً مشکل کلیه داشتم و کلیه‌هایم سنگ ساز بود، اما خدا را شکر بعد از خام گیاهخواری این مسئله نیز کاملاً از بین رفت.

میگرن شدید که سال‌های زیادی به آن مبتلا بودم و صبح‌ها با سردرد از خواب بیدار می‌شدم. مشکل گوارش نیز داشتم که با خام گیاهخواری رفع شد.

 

 1. عادات غذایی شما قبل از خام گیاهخواری به چه شکل بود؟

قبل از خام گیاهخواری، تقریباً هر روز غذاهای گوشتی مصرف می‌کردم به‌خصوص چلوکباب، فست فود و کله‌پاچه. متأسفانه در آن زمان میوه و خوراک سالم به‌ندرت مصرف می‌کردم و توجهی به سلامت خود نداشتم.

 

 1. دیگر چه تغییراتی در خود دیده‌اید؟

یک اتفاق جالب دیگر در سال‌های اخیر خام گیاهخواری برایم افتاد این بود که به‌ مرور زمان، قسمتی از موهای سفید پشت سر من سیاه شدند! اولین بار هم آرایشگری که به او مراجعه می‌کنم این نکته را به من گفت. البته پس از مدتی، در همان حد باقی ماند و دیگر تاکنون سایر موهای سفیدم به همان رنگ خود باقی مانده‌اند، اما به هر حال تجربه‌ی جالبی بود!

 

 

 1. احساس درونی شما نسبت به تغذیه طبیعی و شیوه‌ی زندگی سالم چیست؟

انسان زمانی که در این مسیر پا می‌گذارد یک احساس خوب و شیرینی پیدا می‌کند و نسبت به حیوانات بسیار مهربان‌تر می‌شود

 

 1. برنامه‌ی غذایی شما در ابتدا و اکنون (پس از درمان که محدودیت‌ها کاهش می‌یابد) چگونه بوده و چه تغییراتی داشته است؟

برنامه‌ی غذایی من از ابتدا تا حالا که به شکر خدا خوب شده‌ام، اکثراً بر پایه‌ی میوه‌ها بوده یعنی میوه‌خوار هستم

 

 1. آیا در طول این مدت خام گیاهخواری، لغزش هم داشته‌اید؟ چه اتفاقی افتاد؟

برخی دوستان که برای بیماری پسوریازیس با من تماس می‌گرفتند و می‌پرسیدند پس از درمان بیماری، آیا می‌توان مجدداً به پخته‌خواری باز گشت بدون اینکه بیماری برگردد؟ که من در پاسخ می‌گفتم به احتمال خیلی زیاد بیماری‌هایی مانند پسوریازیس با پخته‌خواری دوباره بر خواهد گشت. اما برای اینکه از پاسخ خود مطمئن شوم، تصمیم گرفتم روی خودم آزمایش کنم و ببینم پس از اینکه بهبود یافته‌ام، اگر غذای پخته بخورم چه اتفاقی می‌افتد. بنابراین چند وعده پخته‌خواری کردم، آن هم فقط پخته‌ی گیاهی مانند عدس‌پلو، لوبیا پلو و خوراکی‌هایی از این دست. پس از 4 یا 5 وعده پخته‌خواری، آن هم در حالی که هم چنان حدود 70 تا 80 درصد غذای روزانه من هم چنان میوه و خوراکی‌های خام بود، اما دیدم که بیماری پسوریازیس مجدداً عود کرد. با قطع پخته‌خواری، مجدداً علائم از بین رفت و من سالم شدم. در واقع این‌طور می‌توان گفت که بیماری‌های لاعلاجی مانند پسوریازیس، حتی بعد از خام گیاهخواری و بهبودی، هم چنان به‌صورت نهفته در بدن باقی می‌مانند که در صورت پخته‌خواری، بیماری مجدداً شدت می‌گیرد.

 

 1. آیا پس از خام گیاهخواری ناراحتی‌ها و کسالت‌های خفیف برایتان پیش‌آمده؟ چه طور گذشت؟

در این 6 سال که خام گیاهخوار هستم خیلی کم به کسالت دچار شده‌ام. فقط چند بار به‌صورت خیلی خفیف دچار سرماخوردگی شدم که خیلی سریع و ظرف 24 ساعت رفع می‌شد. این در حالی است که قبل از خام گیاهخواری، در طول سال چندین بار به سرماخوردگی دچار می‌شدم و هر بار، حداقل یک هفته تا 10 روز طول می‌کشید تا خوب شوم.

در این سال‌ها شاهد شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا در خانواده و اطرافیان خود بوده‌ام اما خوشبختانه من مبتلا نمی‌شدم.

 

 1. آیا هم چنان نسبت به غذای پخته وسوسه دارید؟ با این موضوع چه می‌کنید؟

فکر می‌کنم اگرچه پس از حدود 6 سال خام گیاهخواری، هوس و وسوسه‌ی ذهنی من نسبت به غذای پخته خیلی کمتر شده، اما باز هم ریشه‌کن نشده است. ولی از آنجا که بیماری من به مفصل‌هایم نیز سرایت کرده بود و بسیار دردناک بود و هم‌چنین پس از خام گیاهخواری نیز، عکس‌العمل‌های پاک‌سازی خیلی شدید و دردناکی داشتم، بنابراین همین دو موضوع به من انگیزه و اراده‌ی کافی را برای ادامه‌ی خام گیاهخواری و پرهیز از غذای پخته می‌دهد هر چند گاهی این مقاومت، چندان ساده نیست اما بسیار ارزشمند است. خودِ من برای غلبه به وسوسه‌ها در ابتدای خام گیاهخواری به سمت غذاها نمی‌رفتم و با یادآوری این مسئله به خودم که درمانم از این طریق است، با وسوسه مقابله می‌کردم.

اما غذاهای ترکیبی خام گیاهی خیلی روی کاهش هوس برای پخته‌خواری تأثیرگذار است، هر چند اصل و اساس بایستی بر پایه میوه‌ها و غذاهای ساده و غیر ترکیبی باشد اما گهگاهی کمک گرفتن از غذاهای ترکیبی خام نیز خیلی می‌تواند به ایستادگی در برابر هوس‌ها کمک کند.

 

 1. خام گیاهخواری شما چه تأثیری بر اطرافیان داشته است؟

من قبلاً هیچ‌گونه شناختی نسبت به خام‌گیاه‌خواری نداشتم، اما شناختی که اکنون به همراه تجربه کسب شده است، قطعاً بی‌تأثیر نخواهد بود. دوستانی که اطراف من هستند که وضع من را قبل از خام گیاهخواری دیده بودند، خیلی تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و خیلی دید مثبتی به خام گیاهخواری پیدا کرده‌اند.

بعد از این‌که من به لطف خداوند بهبود یافتم تعدادی از اقوام و دوستانم حداقل گوشت را از سبد غذای خودشان حذف کرده‌اند

 1. به نظر شما مشکلات یک خام گیاهخواری در جامعه‌ای که پخته‌خواری را روش صحیح زندگی می‌دانند، چیست؟ چه راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکلات قابل اجراست؟

چون‌که این نوع تغذیه در جامعه ما ناشناخته است یک مقدار برای مردم قابل هضم نیست که یک نفر با میوه هم بتواند زندگی کند و راه‌حل آن این است که ما در هر مکان و زمانی از فواید این تغذیه برای همه صحبت کنیم

 

 1. چند بیمار پسوریازیسی دیگر دیده‌اید که با خام گیاهخواری بهبود یافته باشند؟

روزانه افراد مختلفی با من تماس می‌گیرند. متأسفانه بسیاری از بیماران، این روش را خیلی مشکل می‌بینند و انجام نمی‌دهند و یا رها می‌کنند. اما تاکنون در ایران حدود 60 تا 70 نفر از بیماران مبتلا به پسوریازیس را داشته‌ایم که با خام گیاهخواری، بهبود یافته و درمان شده‌اند. بایستی توجه داشت که در علم پزشکی، بیماری پسوریازیس نه به‌عنوان یک بیماری “صعب‌العلاج” بلکه به‌عنوان یک بیماری “لاعلاج” طبقه بندی شده است. این در حالی است که با خام گیاهخواری، می‌توان این بیماری را به‌راحتی کنترل کرد.

 

 1. در پایان، اگر صحبتی لازم می‌دانید، بیان فرمایید.

توصیه من این است که بیایید با بدن خود و با طبیعت آشتی کنیم. این ظلمی که با تغذیه اشتباه، کشتار حیوانات و آلوده کردن محیط‌زیست می‌کنیم، در نهایت ضررش متوجه خود ماست.

توصیه می‌کنم افراد اطلاعات خود را بالا برده و از تجربیات دیگران بیشتر بهره‌مند شوند.

خیلی از افراد که با من تماس می‌گیرند اولین سؤالی که می‌پرسند این است که به جز شما چند نفر دیگر درمان شده‌اند؟ و من در جواب به آن‌ها می‌گویم حتی اگر بیمار دیگری درمان نشده باشد، چرا شما اولین نفر نباشید؟! حداقل لازم است برای چند ماه این شیوه‌ی زندگی را امتحان کرده و نتایج را ببینند.

دوستان در صورت نیاز می‌توانند با شماره تلفن بنده در تماس باشند:

09121331787

با تشکر

 

تصویر علایم بیماری پسوریازیس در دست و پای آقای سعادتمند:

1 2 3 4

 

تصاویر دستان آقای سعادتمند پس از درمان پسوریازیس با خام گیاهخواری:

5 6

حتما ببینید

فایل‌های صوتی و آموزشی رایگان تغذیه طبیعی

📡📡📡 پادکست های خوردارِ نیک، بحث و گفتگو پیرامون تغذیه طبیعی و سالم، برای سلامت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 3