سرخط خبرها
خانه / تجربیات خام گیاهخواران / کاهش وزن و خداحافظی با ناراحتی قلبی و رماتیسم

کاهش وزن و خداحافظی با ناراحتی قلبی و رماتیسم

مصاحبه با خانم معصومه بوستانی، ۶۵ ساله

 

لطفاً خودتان را معرفی نمایید.

من معصومه بوستانی هستم، ۶۵ ساله، متأهل، اهل بابل، بزرگ‌شده‌ی تهران.

قبل از خام گیاهخواری

خانم بوستانی_قبل از خام گیاهخواری

بعد از خام گیاهخواری

خانم بوستانی_ بعد از خام گیاهخواری

 

به چه بیماری‌هایی مبتلا بودید؟

از کلاس پنجم دبستان به بیماری رماتیسم مفصلی دچار شده بودم، که این بیماری سال‌ها بعد به قلبم سرایت کرد. پزشک‌ها برایم آمپول پنادور تجویز کردند که تا سن ۴۰ سالگی تزریق آن ادامه یافت.

بعدها ناراحتی قلبی، واریس، دیسک کمر، معده درد، سردرد، گوش‌درد و سینوزیت نیز به بیماری‌هایی که داشتم، اضافه شد. گوش‌درد من به‌گونه‌ای بود که هنگام برخاستن احساس سرگیجه می‌کردم. پزشک گفت که گوش من آب آورده و باید آب گوش را خارج کنیم، که من به‌طور ناخودآگاه از این عمل ترسیدم (از اینکه برایم پس از عمل ناراحتی پیش بیاید) و این عمل را انجام ندادم.

هم‌چنین چند سالی بود که به ناراحتی‌های عصبی مبتلا شده بودم و حتی در لحظات شاد نیز، ناگهان غمگین و ناراحت می‌شدم و گاهی گریه می‌کردم. این ناراحتی عصبی به‌طور خود به خودی بود چرا که در آن برهه زمانی، مشکل یا تراژدی خاصی نیز برایم اتفاق نیفتاده بود اما من بسیار افسرده و ناراحت بودم. این مشکل نیز پس از خام گیاهخواری و هم‌چنین استفاده از برخی گیاهان دارویی، بسیار بهبود پیدا کرد.

 

چگونه با خام گیاهخواری آشنا شدید؟

جاریِ من میگرن داشت که درمان شده بود. یک شب که ایشان را به منزل دعوت کردم، سر سفره غذا فقط سالاد خوردند و گفت که غذای پخته نمی‌خورد چون خام گیاهخواری را در پیش گرفته و با این روش درمان شده است. که بعد من کنجکاو شدم بیشتر در این باره بدانم و از او سؤال پرسیدم که چگونه با خام گیاهخواری آشنا شده، که در جواب به من گفتند با شرکت در جلسات رایگان تغذیه طبیعی که توسط آقای هومن نادری برگزار می‌شود، با این روش آشنا شده است.

وقتی دیدم که جاریِ من دردش با خام گیاهخواری خوب شده است، آدرس جلسات تغذیه طبیعی را گرفتم و به آنجا مراجعه کردم.

 

 

پس از آشنایی شما با خام گیاهخواری چه اتفاقی افتاد؟

۸۰ درصد رگ‌های قلبی من بسته شده بود. ضربان قلب من دردناک و دلهره‌آور بودند. وقتی‌که به کلاس تغذیه طبیعی آمدم و با آقای هومن نادری مشورت کردم، ایشان به من توصیه‌ی شروع خام گیاهخواری و امید بهبودی را دادند، که من نیز شروع کرده و تک‌تک ناراحتی‌های من برطرف و درمان شد. تا پیش از آن حتی راه رفتن نیز برایم مشکل بود. هر روز مقادیر زیادی دارو می‌خوردم اما اکنون دیگر هیچ دارویی مصرف نمی‌کنم. ۶ ماه پس از خام گیاهخواری که به دکتر متخصص قلب مراجعه کردم، تمامی آزمایش‌ها را انجام دادم که ایشان پس از دیدن نتایج آزمایش، بسیار شگفت‌زده شده شدند از اینکه دیدند قلب من هیچ مشکلی ندارد، و پرسیدند چه‌کار کرده‌ای که چنین نتیجه‌ی خوبی حاصل شده است؟ در جواب ایشان گفتم که خام گیاهخواری را در پیش گرفته‌ام، که ایشان نیز از بهبودی حاصل‌شده بسیار خوشحال شدند و توصیه کردند همین شیوه‌ی تغذیه را ادامه دهم.

به دلیل اضافه‌وزن علاوه بر سایر مشکلات و بیماری‌هایم، دکتر به من گفته بود که حتماً باید وزن کم کنم (در آن زمان ۸۰ کیلوگرم بودم). به متخصصین تغذیه مراجعه کردم اما هیچ تأثیری نداشت چرا که در رژیم‌های غذایی متداول، تنها به کم خوردن توصیه می‌شود نه به حذف خوراکی‌های بیماری‌زا! ضمن اینکه فشارهای روانی ناشی از احساس گرسنگی آزاردهنده در این رژیم‌ها نیز خود مشکلات دیگری برای شخص بیمار به وجود می‌آورد.

من قبلاً به خاطر دردهایی که داشتم حجامت، بادکش و زالو درمانی را انجام داده بودم اما هر بار، فقط برای چند روز دردها تسکین می‌یافت ولی مجدداً با همان شدت قبلی بر می‌گشت. اما تفاوت مهم خام گیاهخواری با سایر روش‌ها، پایداری و ماندگاری نتایج مثبت آن است.

معده درد نیز یکی دیگر از دردهای آزاردهنده‌ای بود که به آن مبتلا بودم. دکتر مرا از خوردن میوه‌ها و بسیاری از خوراکی‌ها منع کرده بود، اما بااین‌حال مشکل درد معده هم چنان وجود داشت. اما پس از خام گیاهخواری، این درد نیز درمان شد. پیش از خام گیاهخواری مدت‌ها بود که آرزوی خوردن هندوانه بدون درد و ناراحتی را داشتم، اما اکنون هندوانه و تمام میوه‌ها را مصرف می‌کنم بدون هیچ‌گونه ناراحتی. خام گیاهخواری در کاهش وزن من نیز به‌طور معجزه‌آسایی عمل کرد و من ۲۸ کیلوگرم وزن کم کردم و در حال حاضر وزن من ۵۲ کیلوگرم است.

 

عادات غذایی شما در دوران کودکی و بزرگ‌سالی به چه شکل بوده است؟

مانند سایر مردم، انواع غذاهای حیوانی و خوراکی‌های پخته را روزانه مصرف می‌کردیم.

 

سابقه ارثی در بیماری قلبی شما تا چه میزان مؤثر بود؟

در خانواده‌ی ما این بیماری سابقه نداشت.

 

دیگر چه بیماری و مشکلی داشتید که با خام گیاهخواری رفع شده باشد؟

برای مشکل پادرد و کمردرد دکتر برایم غلتک می‌انداخت، که تنها برای مدتی موقت درد را تسکین می‌داد ولی مجدداً عود می‌کرد. از سن حدود ۴۵ سالگی به دیسک کمر مبتلا شدم و پیش از خام گیاهخواری، مدت ۱۷ سال بود که با آن مدارا می‌کردم. اما پس از خام گیاهخواری و هم‌زمان با برون‌ریزی که بعد از ۶ ماه اتفاق افتاد، این دردها نیز درمان شد.

 

 

آیا پس از خام گیاهخواری لغزش هم داشته‌اید؟ چه اتفاقی افتاد؟

یک بار که شمال رفته بودم، بچه‌ها خیلی اصرار کردند که نان بخورم، من هم خوردم. بعد که به تهران آمدم، حالم خیلی بد شد. پشتم درد گرفته بود و احساس بی‌قراری داشتم. رفتم آزمایش دادم و گفتند که نتیجه چندان مطلوب نیست. به آقای نادری مراجعه کردم و ایشان با دیدن نتایج آزمایش، گفتند که اوضاعت وخیم و در معرض سکته هستی. بنابراین فوراً توصیه به تهیه گیاهان دارویی شفابخش مناسب برای این مشکل و حال من نمودند، که من نیز استفاده کردم و حالم بهتر شد. و سپس با مراجعه به پزشک و انجام مجدد آزمایش‌ها، همه ‌چیز به حالت نرمال برگشته بود.

 

عکس‌العمل‌های پاک‌سازی پس از خام گیاهخواری به چه شکل برایتان رخ داد؟

۶ ماه پس از شروع خام گیاهخواری و ادامه‌ی آن، به مدت ۴۸ ساعت مفاصلم به حدی درد گرفت که بسیار شدید بود و حتی نمی‌توانستم پایم را تکان دهم. در این هنگام با آقای نادری تماس گرفتم و وضعیت را توضیح دادم که ایشان گفتند که این درد مربوط به برون‌ریزی است و بنابراین، از این بابت باید خوشحال باشی و درد را تحمل کنی. پس از ۴۸ ساعت این درد خوب شد و احساس راحتی خوبی به من دست داد.

 

آیا پس از تغذیه طبیعی، نسبت به غذای پخته هوس داشته‌اید؟ با آن چه می‌کنید؟

گاهی هوس غذای پخته می‌کنم، اما هنگامی‌که یاد دردهایم می‌افتم، داروهایی که مصرف می‌کردم، مطب پزشکان که ساعت‌ها وقت مرا می‌گرفت و تازه آن هم با کلی خواهش و التماس از منشی برای گرفتن نوبت و غیره، این صحنه‌های آزاردهنده به من یادآوری می‌کند که خوردن غذای مرده چه نتایجی به دنبال دارد و متوجه می‌شوم واقعاً ارزشش را ندارد انسان فقط به خاطر یک لذت لحظه‌ای و گذرا، سلامت خود را به خطر بیندازد. اما نتیجه‌ای که از خام گیاهخواری گرفتم، انرژی‌ای که دارم و احساس راحتی که با آن توأم است، به من انگیزه‌ی ادامه این راه را می‌دهند.

 

اکنون تغذیه غالب شما به چه شکل است؟

بیشتر میوه می‌خورم. سبزی‌ها، مغزها و گاهی نیز جوانه‌ها را مصرف می‌کنم.

 

تغییرات سبک زندگی شما روی اطرافیانتان چه تأثیری داشته است؟

همسر من با اینکه در اکثر ساعات روز بیرون از منزل و در محل کار است، عادات خوراکی‌اش تغییر کرده و اکنون خام گیاهخوار و میوه‌خوار شده است.

بقیه اعضای خانواده تغذیه‌ی پیشین خود را ادامه می‌دهند اما از این‌که کاهش وزن مرا دیدند، بسیار متعجب شده بودند.

 

سخن پایانی؟

سلامتی یک نعمت بسیار گران‌بها و ارزشمند است که یک دنیا ارزش دارد و نباید آن را با هیچ چیز عوض کرد. به نظرم برای حفظ سلامتی هیچ رژیم و روش خوراکی بهتر از خام گیاهخواری نیست.

 

 

دانلود فایل PDF مدارک آزمایشهای پزشکی خانم بوستانی، قبل و بعد از خام گیاهخواری (+متن مصاحبه با ایشان):

دانلود از دراپ باکس:

Dropbox

 

دانلود از گوگل درایو:

Google-Drive-icon

همچنین ببینید

فایل‌های صوتی و آموزشی رایگان تغذیه طبیعی

📡📡📡 پادکست های خوردارِ نیک، بحث و گفتگو پیرامون تغذیه طبیعی و سالم، برای سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *