آخرین خبرها
خانه / سبزیها

سبزیها

خرفه(Portulaca)

خرفه 6

این گیاه بدون کرک ایستاده و چند ساله دارای برگ گوشتی و آبدار میوه ای کپسولی و گل های زردرنگش در اروپا و آسیا خصوصا چین و ژاپن به صورت پراکنده کاشته می شود. به مانند سبزی خوردن ،قابل مصرف است. ژاپنی ها از این سبزی و گیاه پر خاصیت در بیشتر غذاهایشان استفاده می کنند. در ایران نیز بیشتر ... ادامه مطلب »

چغندر(Beetroot)

چغندر 3

این گیاه برگ پهن و درشت با ریشه های حجیم بر چند نوع زیر است : 1-چغنر قند ،به رنگ زرد روشن که دارای مقادیر زیادی قند است. 2-چغندر رسمی به رنگ سرخ تیره مایل به سفید، که کمی شیرین و به پخته آن لبو می گویند. 3-چغندر علوفه ای، که برگ و ریشه آن غذای دام است. این گیاه ... ادامه مطلب »

شلغم(Turnip)

شلغم اصلی

این ریشه سبز ، سفید و بنفش ،دارای طرفدارانی خاص بوده و همه کس ،اشتیاق به مصرف این گیاه پر خاصیت را، ندارند. به شلغم در زمانهای دور ،شلجم نیز می گفتند. از جمله سبزی های نادرست که دارای خاصیت ضد جذام است. شلغم در نواحی معتدله و سرد کاشته می شود و زادگاه اصلی آن اروپا است. ریشه و ... ادامه مطلب »

کدو حلوایی(Pumpkin)

کدو حلوایی24

این گیاه یکساله به رنگ نارنجی و زرد کم رنگ ،در زمان های قدیم به نام قرعه معروف بوده است. زادگاه اصلی این گیاه، در نواحی معتدله و گرم آمریکا است. در ایران بیشتر در استان گیلان-مازندران و گرگان کاشته می شود. ترکیبات شیمیایی: به خاطر داشتن کاروتنوئیدها و بتاکروتن، یکی از گیاهان با خواص درمانی و ضد سرطان می ... ادامه مطلب »

موسیر(Allium)

موسیر 2

این سبزی کوهستانی ارغوانی رنگ ،یکی از سبزی های انحصاری در ایران است که بیشتر در اصفهان-همدان-لرستان-فارس-چهار محال و بویر احمد و دیگر نقاط ایران برداشت میشود و در زمانهای دور به آن ،ثوم الجبان نیز میگفتند. این گیاه شبیه به سیر بوده ،ولی بر خلاف آن دارای بویی مطبوع می باشد. گلهای این گیاه تخم ندارد. این گیاه دوست ... ادامه مطلب »

بادنجان(Eggplant)

بادنجان1

این گیاه یکساله،دارای ساقه هایی کرک دار و پر شاخه،برگهایی با کرک های پنبه ای و میوه دراز با رنگ بنفش تیره و سیاه رنگ است. البته یک نوعی از این گیاه به رنگ زرد و سفید نیز وجود دارد. در گذشته های دور به نام وغد ،معروف بوده است و تاکنون 11 نوع آن دیده شده است. دارای ارزش ... ادامه مطلب »

کدو سبز(Zucchini)

کدو 3

میوه نارس این گیاه علفی یکساله که در گذشته به نام قرع معروف بوده است، در ایران کاربرد فراوانی دارد. میوه و دانه کدو،خوراکی بوده و در سراسر نقاط ایران کاشته می شود. زادگاه اصلی این گیاه از نظر زیست، گیاه شناسان، مشخص نیست. ترکیبات شیمیایی : در کدو ماده لوتئین و ساپونین ،یافت می شود و در میوه نارس ... ادامه مطلب »

پیاز(Onion)

پیاز 1

این سبزی دو ساله ،دارای دو نوع قرمز و سفید است و از نظر گیاه شناسان دارای اهمیت ویژه است. بر روی این گیاه ،تحقیقات گسترده ای انجام شده است. در ایران در اغلب استانها،خصوصا گیلان–مازندران–هرمزگان–کزمان–خوزستان–تهران–خراسان و اصفهان کاشته می شود. ترکیبات شیمیایی : پیاز دارای اسانس و سولفیدهای آلی بوده و از نظر املاح معدنی ،دارای آب-آهن_کلسیم و مقادیری ... ادامه مطلب »

سیر(Garlic)

سیر 1

یکی از گیاهان قدیمی (ثوم) میباشد،که خواص درمانی آن ،چند قرن قبل از میلاد مسیح، شناخنه شده و زادگاه اصلی این گیاه،مصر و چین و کشورهای اروپایی است. مصریان قدیم در این باور بودند که سیر ،کارگران و سربازان را قویتر و شجاع تر میکند و هر روز در خوراک آنها از سیر استفاده می کردند. در ایران ، در ... ادامه مطلب »

هویج(Carrot)

هویج1

گیاه هویج که در گذشته به آن جزر نیز ،میگفتند ، از نظر کلی به دو نوع هویج زرد و هویج قرمز ،تقسیم می گردد. ریشه و دانه این گیاه قابل استفاده است. در ایران ،6 گونه از آن یافت می شود. ترکیبات شیمیایی : هویج دارای ترکیبات شیمیایی دوسین–پیرولیدین–دوکوسترین و در اسانس روغنی فرار آن لیمونین–سینئول و پنین می ... ادامه مطلب »