آخرین خبرها
خانه / میوه ها

میوه ها

انگور(Grape)

انگور شاخص

این میوه لذیذ و شیرین محصول درختی پیچنده و بالا رونده و ضخیم  بوده که می توانند 12 الی 15 متر از درختان مجاور بالا  روند . در گذشته به نام های عنب ،تاک،تنک و … معروف بوده اند. گونه های از آنها به صورت وحشی و خودرو می رویند. این درخت بدون کرک در اکثر نقاط جهان،خصوصا در افغانستان ... ادامه مطلب »

انجیر (Common Fig)

انجیر 1

این میوه گوشتدار و شیرین در اکثر نقاط جهان و ایران می روید و بعضی از نژادهای آن تا 3 بار در طول سال میوه میدهد. این میوه خوشمزه پس از رسیدن زرد رنگ و نوعی سیاه رنگ و شیرین می شود. زادگاه این میوه پرخاصیت مشخص نیست اما بیشتر در سوریه ،ترکیه و شمال عراق ،به خاطر نوع خاک ... ادامه مطلب »

هلو (Peach)

هلو شاخص

این میوه آبدار و خوشمزه از خانواده میوه شفتالو می باشد. شیرینی آن از شفتالو بیشتر است و بر خلاف شفتالو گوشت میوه آن به راحتی از هسته جدا می شود. پوست هلو بسیار نازک بوده و دوست دستگاه گوارش است. هلو توسط کاشت هسته تکثیر می گردد. زادگاه اصلی این میوه پرخاصیت ،چین بوده و در حال حاضر در ... ادامه مطلب »

خرما (Date palm)

خرما 3

این درخت زیبا که ارتفاع آن به 20 متر هم می رسد در گذشته به آن تمر ، می گفتند. از روش کشت دانه و هم از روش پا جوش برای تولید و تکثیر درخت خرما ، استفاده می شود. میوه رسیده این گیاه به رنگهای قهوه ای روشن و قهوه ای تیره و سیاه رنگ است. این میوه گوشتی ... ادامه مطلب »

انبه (mango )

SONY DSC

میوه بیضوی شکل، این درخت زیبا با قدمت 4000 ساله خود به خاطر عطر و طعم خوبش ،طرفداران زیادی دارد. علاوه بر طعم شیرین و عطر دلپذیرش ،دارای خواص درمانی کم نظیری است که به آن اشاره می کنیم. طول این درخت بدون کرک  تا 15 متر هم می رسد و زادگاه اصلی این گیاه ،هندوستان و بعد آز آن ... ادامه مطلب »

زردآلو (Apricot)

زرد آلو 1

درخت زرد آلو یکی از حساس ترین درختها بوده و نیاز به رسیدگی از نظر حمله حشرات خصوصا ،شته ها دارند. میوه این درخت ، کروی شکل،گوشتی،خوشمزه و بسیار پر خاصیت است. گلهای آن در ابتدای بهار به رنگ های سفید و صورتی ،نمایان می گردد. در داخل این میوه خوشمزه ،هسته ای سخت قرار دارد و درون آن مغزی ... ادامه مطلب »

طالبی (Cantaloupe)

طالبی شاخص

این میوه خوشمزه و شیرین ،اصلاح شده از میوه خربزه می باشد. زادگاه اصلی این گیاه مشخص نیست ولی بیشتر در نواحی گرم و شبه گرم و مرطوب کاشته می شود. بهترین نوع طالبی مربوط به فلسطین ،می باشد. در ایران نیز در سمنان-اصفهان-خراسان و تهران و … کاشت می شود. بهترین نوع طالبی در ایران ،طالبی ورامین است که ... ادامه مطلب »

توت فرنگی (Strawberry)

توت فرنگی

این گیاه رونده چند ساله به خاطر طعم و رنگ عالی و زیبایش طرفداران زیادی دارد. زادگاه اصلی این گیاه در کشورهای اروپایی بوده و از آنجا به ارمنستان و قفقاز و سپس وارد ایران شده است. در ایران در استانهای آذربایجان–گیلان–مازندران–همدان و … کاشته می شود. بهترین نوع توت فرنگی مربوط به کردستان می باشد. به خاطر طرفداران زیاد ... ادامه مطلب »

هندوانه(Watermelon)

هندوانه اصلی

این گیاه یکساله آبدار و گوشتی که در زمان های قدیم به آن بطیخ هندی نیز می گفتند،یکی از بهترین میوه ها در برطرف کردن گرسنگی و تشنگی است. زادگاه اصلی این گیاه آفریقا و اسپانیا است و در ایران در اغلب نقاط گرم و معتدل کاشته می شود. پوست این میوه آبدار و تخم این گیاه علاوه بر خاصیت ... ادامه مطلب »

آناناس(pineapple)

pineapple

آناناس این گیاه علفی با میوه گوشتی زرد رنگ آن ،دارای طعمی گوارا و معطر است وطرفداران زیادی دارد .زادگاه اصلی این میوه خوشمزه نواحی مرطوب و گرم جزیره آنتیل و جنوب آمریکا و برزیل است و در ایران نیز در جنوب و در گلخانه ها نگهداری میشود ولی میوه نمی دهد. خانمهای هندی طرفداران اصلی این میوه در هندوستان ... ادامه مطلب »