آخرین خبرها
خانه / املاح معدنی

املاح معدنی

منگنز

منگنز

اولين بار کمبود منگنز در سال 1972 شناخته شد، که با  نشانه‌های کاهش وزن، التهاب پوستي، تهوع و استفراغ، تغيير رنگ پوست  و کاهش رشد مو بروز کرد. منگنز جزئي از آنزیم‌هایی است که در متابوليسم کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها فعاليت دارند. منگنز در بسياري از ترکيبات آنزيمي ديگر نيز يافت می‌شود. در مفاصل، بافت استخواني، رشد و ترميم بدن و ... ادامه مطلب »

آهن (Iron)

آهن

آهن : يكي از عناصر موردنیاز بدن آهن است. كمبود آهن در بدن با افسردگي ارتباط مستقيم دارد. کم‌خونی ناشي از كمبود آهن در بچه‌ها با مشكلات رفتاري، حالت افسردگي، ترس و ايجاد فشارهاي عصبي همراه می‌شود. آهن چند نقش مهم در بدن ايفا می‌کند؛ سلول‌های قرمز خون را می‌سازد که حمل اکسيژن در تمام بدن را به عهده دارد.نقش ... ادامه مطلب »

فسفر (Phosphorus)

فسفر1

فسفر (Phosphorus) فسفر معدني براي انجام بسياري از واكنشهاي شيميايي در بدن مورد نياز است . تركيبات فسفر ، رها شدن انرژي را كه از سوختن مواد مختلف در بدن به وجود مي آيد ، تنظيم مي كنند. هضم و جذب فسفر در دستگاه گوارش به کمک آنزیمهای گوارشی صورت گرفته و در ابتدای روده جذب می شود ، این ماده سریعتر از کلسیم وارد خون ... ادامه مطلب »

روی (Zinc)

روی (Zinc)

روی جزو عناصر مورد نیاز و ضروری برای بدن است. در بدن انسان حدود 1 تا 4 گرم روی ( به‌طور متوسط 2/2 گرم روی ) وجود دارد که معادل نیمی از آهن بدن است. مقدار این عنصر در بعضی از اعضای بدن بیشتر است که نشان‌دهنده‌ی نقش آن در این ارگان‌ها است. بیشترین مقدار روی در چشم، پانکراس و ... ادامه مطلب »

پتاسیم (Potassium)

potassium-symbol

پتاسیم یک عنصر شیمیایی خون است که برای کارکرد درست سلول‌های عصبی و عضلانی مخصوصاً سلول‌های عضلات قلب احتیاج است، . گاهی وقت‌ها مقدار پتاسیم بالاتر و یا پایین‌تر از اندازه نرمال می‌شود. در این بخش علت‌های بالا و پایین بودن پتاسیم خون را برایتان می‌گوییم. میزان طبیعی پتاسیم خون برابر با 3.6 تا 5.2 میلی مول در لیتر است. ... ادامه مطلب »

منیزیم

منابع خوراکی گیاهی منیزیم

یکی از املاح مورد نیاز هر سلول از بدن، منیزیم می باشد . بدن انسان بزرگسال حاوی 28-20 گرم منیزیم است که 60% از آن در استخوان ، 26% در عضله و ماهیچه ها و بقیه در بافت های نرم و مایعات بدن وجود دارد . نیمی ازذخایر منیزیم بدن شما درون سلولهای بافت ها و اندامهای بدن و نیمی ... ادامه مطلب »

کلسیم (calcium)

کلسیم

کلسیم کلسیم یکی از عناصر مهم معدنی در بدن انسان است که میزان آن بیشتر از سایر مواد معدنی بوده و حدود یک ونیم درصد وزن بدن انسان را تشکیل می دهد. دریک انسان بالغ حدود یک کیلو و یا حتی مقداری بیشتر از این املاح معدنی مفید وجود دارد .بیش از 99 درصد از کلسیم در استخوانها و  دندان ... ادامه مطلب »