آخرین خبرها
خانه / ویتامین ها

ویتامین ها

ویتامین K

ویتامین کا K

ویتامین K در سال 1935 میلادی کشف و به‌عنوان ویتامین انعقاد خون که برای جلوگیری از خونریزی‌های کشنده ضرورت دارد شناخته شد. میکروب‌های طبیعی روده قادر به ساختن ویتامین K هستند و درصورتی‌که آنتی‌بیوتیک‌ها به مدت طولانی مصرف شود با از بین رفتن این میکروب‌ها، از سنتز ویتامین K در روده کاسته می‌شود. معمولاً بدن انسان مشکل کمبود ویتامین K ... ادامه مطلب »

ویتامین ب6 (pyridoxine)

ب    6

ویتامینB6  : ویتامین ب 6 همراه با دیگر ویتامین های گروه ب، به تبدیل غذاها به انرژی در بدن کمک می کند. به خودی خود، ویتامین ب 6 موارد استفاده دیگری از جمله حفظ سلامت بدن و بهبود سلامت مغز را دارد. این ویتامین یکی دیگر از گروه ویتامین های محلول در آب بوده و به آن پریدوکسین هم گفته ... ادامه مطلب »

ویتامین B1

images (2)

ویتامینB1  : اولین ویتامینی که از این گروه ویتامینهای Bکشف شد، ویتامینB1 بود که نام دیگر آن تیامین است . این ویتامین تأثیرات بسیار مهمی در سوختن قندها دربدن و عملکرد اعصاب دارد . عملکرد آن در اندامها، فعال کردن آنزیمهای لازم برای سوختن قند در بدن است ، این ویتامین نقش اساسی در ادامه عملکرد چرخه دارد . ویتامین ... ادامه مطلب »

ویتامین C

Vitamin C

در سده نوزدهم و در جریان مبتلا شدن بسیاری از دریانوردان به بیماری اسکروی این دریانوردان چاره کار را در مصرف مرکبات دیدند و بالاخره در سال ۱۹۲۸ این ویتامین در میوه پرتقال کشف شد و اسید اسکوربیک نام گرفت. ویتامین ث (اسید اسکوربیک/Vitamin C) آنتی اکسیدان است، یعنی در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمایی موادی که به بافت‌های ... ادامه مطلب »

ویتامین A

a

ویتامین A یکی از ویتامین های محلول در چربی می باشد و در بدن ذخیره می گردد و میتوان این ویتامین را از منابع گیاهی که به آن کاروتین می گویند ،تامین نمود و بتاکروتن نیز تبدیل به رتینول میگردد. همانطور که اشاره شد این ویتامین از جمله ترکیبات آلی محلول در چربی است و برای اینکه این ویتامین جذب ... ادامه مطلب »